Spotkanie integracyjne dla rodziców i dzieci ze spektrum autyzmu

Data/Czas
Date(s) - 05/07/2019
18:00 - 21:00


Rodzicu cudownego dziecka ze spektrum autyzmu!

Zacznę od fragmentu książki „Słowo na A” Nikodema Sadłowskiego. Jest to list autora, rodzica autystycznego syna, do żony:
„ (…) Czasem widzę, że brak Ci sił, że czujesz, że to Cię przerasta, i wiem, że gdy nie ma nas w domu, płaczesz. Czasem sam zamykam się w łazience i chowam twarz w rekach, becząc jak dziecko. Widzę, że masz wahania nastrojów, że uchodzi z Ciebie powietrze. Wiem, że jest Ci ciężko i smutno mi z tego powodu, ale jestem przy Tobie. Myślę o Tobie, Wiem, że łapią Cię migreny, stany zmęczenia, i że czujesz się opuszczona, słaba. Pamiętaj, że to nieprawda. Jesteś najsilniejszą kobietą, jaką znam, każde z nas przeszło wiele w życiu, kolejne ciosy przyjmujemy na klatę i nic nas nie łamie. Każdemu jest czasem trudniej, czasem możemy się potknąć, ale liczy się to, że wstajemy i idziemy dalej. Nasze dzieci mają w nas oparcie, dostają od nas poczucie bezpieczeństwa i ogrom miłości. To oznaka nie słabości, lecz bycia wspaniałym, silnym i ponad wszystko – Człowiekiem. Pamiętaj (…)”.

Czy Ty też tak masz?

Nie jesteś sam/sama. Rodziców dzieci ze spektrum autyzmu jest wielu, również w Sochaczewie i okolicach. Wielu takich jak Ty, zatroskanych, często zmęczonych, nieustannie myślących o przyszłości, szukających informacji, wsparcia, specjalistów. Każdy z nas pragnie dla swoich dzieci jak najlepiej. I Ty, i oni mają dosyć tłumaczenia zachowań swoich dzieci, niewybrednych komentarzy o niewychowaniu i przykrych spojrzeń, którzy wiedzą, co wtedy czujesz, takich, którzy będą Cię rozumieli i wiedzieli, o czym mówisz. Chcemy Cię poznać.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie integracyjne z ogniskiem dla Was i Waszych dzieci. Widzimy się 5 lipca na terenie Pałacu w Gawłowie w godz. 18.00 – 21.00. Zabierz ze sobą kiełbaskę na ognisko i coś do picia (będzie również możliwość zakupienia produktów i picia na miejscu w siedzibie fundacji) + dobry humor. A może upieczesz ciasto? Dla dzieci przygotowano pamiątkowe medale za „cegiełkę” na Fundację Ochrony Zabytków Mazowsza o wartości 5 zł.

Dołącz do nas na Facebook’u Ja i AUTYZM. Jest to zamknięta grupa dla rodziców dzieci z szeroko pojętym spektrum autyzmu z Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego.

Będziemy czekać 🙂
Koordynatorzy Grupy Ja i Autyzm

WYRÓŻNIONE