Lekcja dla Rodaka (Sochaczew dla Rodaków)

Data/Czas
Date(s) - 21/06/2019
19:00 - 23:00


Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza oraz Stowarzyszenie Planszówki w Sochaczewie serdecznie zapraszają mieszkańców Sochaczewa i okolic na niezwykłe i wyjątkowe wydarzenie „Lekcja dla Rodaka”, które odbędzie się 21 czerwca o godzinie 19:00 w Pałacu w Gawłowie. Bohaterami wieczoru będzie grupa młodych studentów pochodzących z Kazachstanu, Białorusi, Mołdawii, Ukrainy i Rosji, którzy opowiedzą o historii Polaków z obszarów Rzeczypospolitej, które dzisiaj nazywamy Kresami. Będzie to lekcja o bolesnej karcie dziejów, znaczeniu i doniosłości tych obszarów, prawdziwej historii ich rodzin oraz trudnościach powrotu do Polski. Po lekcji będziecie mogli poznać tych ludzi osobiście, zadawać pytania oraz spędzić wspólnie czas przy ognisku. Zapewniamy wiele emocji, wzruszeń i pozytywnych energii. Być może wspólnie odkryjemy nowe, dotąd nieznane karty historii Waszych rodzin.

Lekcja dla Rodaka to ogólnopolski projekt Fundacji dla Rodaka, wpierany m. in. przez Senat RP, MEN, MSZ oraz wiele europejskich państw. 21 czerwca po raz pierwszy odbędzie się w Sochaczewie w projekcie „Sochaczew dla Rodaków”. Grupa blisko 20 osób będzie gościła na terenie Pałacu w Gawłowie od 19 do 23 czerwca.

Serdecznie zapraszamy firmy, organizacje pozarządowe oraz instytucje samorządowe do wsparcia finansowego tego przedsięwzięcia, które pozwoli nam na sprawne zrealizowanie programu pobytu w Sochaczewie tych wspaniałych Polaków. Środki finansowe możecie przekazywać na konto fundacji: 39 1090 2590 0000 0001 3742 2396 z dopiskiem „Sochaczew dla Rodaka”.

WYRÓŻNIONE