Warsztaty Artystyczne – Przestrzeń twórcza w Pałacu w Gawłowie (I zajęcia)

Data/Czas
Date(s) - 01/08/2019
17:30 - 20:00


Po raz pierwszy Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza zaprasza na cykl zajęć pt. „Przestrzeń twórcza w pałacu w Gawłowie dla międzypokoleniowych warsztatów artystycznych”.

Zapraszamy na artystyczne warsztaty przeznaczone dla całej rodziny! Dla wszystkich; zarówno dla najmłodszych dzieci, dla tych starszych i dorosłych! Zajęcia kreatywne, artystyczne prowadzone z sercem i pasją przez artystów będą znakomitą okazją do twórczego zagospodarowania wolnego czasu.

Poznaj ciekawe techniki malarskie i graficzne. Wyraź sztuką swoją wolność. To będzie wspaniała zabawa i praca, dzielenie się pomysłami, wsparcie i relaks na wspólnych zajęciach twórczych.

Zdobycie nowych doświadczeń oraz stworzenie swoich własnych dzieł sztuki.

Zapraszamy serdecznie do udziału w zajęciach.

Pierwsze warsztaty:

– 1 sierpnia 2019 od godziny 17:30 w Pałacu w Gawłowie ul. Gawłowska 148, Sochaczew.

Zgłoszenia udziału prosimy kierować w wiadomości na Fb – Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza, poprzez mail: biuro@fozm.pl lub w dniu zajęć w Pałacu przed rozpoczęciem Warsztatów.

Projekt „Przestrzeń twórcza w pałacu w Gawłowie dla międzypokoleniowych warsztatów artystycznych” to cykl 4 warsztatów malarskich. Warsztaty będą odbywały się w Pałacu w Gawłowie w dwóch zaadoptowanych na pracownię pomieszczeniach na piętrze budynku.

Projekt skierowany jest głównie do lokalnej społeczności, mieszkańców gminy Sochaczew i powiatu sochaczewskiego. Uczestnikami warsztatów będą różnorodne grupy międzypokoleniowe. Nie zmykamy się wiekowo w żadne kanony. Projekt jest skierowany bez wytycznych wiekowych czy sprawnościowych, otwarty dla wszystkich.

Tematy zajęć to:

„Moje miejsce na ziemi, mój dom z lotu ptaka „- grafika metodą druku wypukłego, papier – zajęcia międzypokoleniowe, integracyjne.

” Liściaste odbijanki i kamienne malowanki”. Drzewo genealogiczne, rodzina malowanych kamieni – akryl, grafika, papier – zajęcia międzypokoleniowe, integracyjne.

„Rycie w linorycie – Wolny”. Wolność wyrażania siebie, swoich wizji w nadruku na torbie – zaprojektowanie i wykonanie prostych matryc do stworzenia grafiki metoda druku wypukłego, torba bawełniana ekologiczna, farby do tkanin – zajęcia międzypokoleniowe, integracyjne.

„Widok zza okna” pejzaż – szpachla, podłoże malarskie – zajęcia międzypokoleniowe, integracyjne.

Po zakończeniu cyklu warsztatów w październiku nastąpi podsumowanie plenerów i wystawa prac uczestników.

WYRÓŻNIONE