Dzień otwarty w pałacu w Gawłowie

Najpopularniejsze

Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza, obecnie w fazie rejestracji, zaprasza na dzień otwarty do pałacu i parku w Gawłowie (Sochaczew, ul. Gawłowska 148). Spotkanie odbędzie się 30 czerwca, w sobotę, w godzinach 15.00-18.00.

W czasie dnia otwartego chcemy przedstawić plany działania Fundacji na najbliższe lata. Jest wśród nich przede wszystkim ochrona zabytku, jakim jest gawłowski pałac i jego otoczenie. Fundacja stawia sobie także inne cele. To integracja społeczna osób niepełnosprawnych i szeroko rozumiana rekreacja, a także działalność wydawnicza związana z historią – szczególnie zabytków. Spotkanie będzie okazją do prezentacji dziejów Gawłowa oraz przygotowywanego wydawnictwa na ten temat. Chcemy także zaprosić do wspólnej zabawy – będą animacje dla dzieci, zajęcia rekreacyjne, ognisko, motocykle, stoiska współpracujących z nami stowarzyszeń, nastawiamy się bowiem na szeroko zakrojoną działalność społeczną. Specjalnymi gośćmi dnia otwartego będą dzieci z Placówki Opiekuńczej w Giżycach oraz Zespołu Szkół w Erminowie, z którymi chcemy współpracować na stałe, tworząc podopiecznym warunki do jeszcze lepszego rozwoju. Zapraszamy też serdecznie mieszkańców najbliższej okolicy oraz wszystkich, którzy zechcą nas tego dnia odwiedzić.

W planach Fundacji na najbliższe lata jest stworzenie w pałacu i jego otoczeniu miejsc przyjaznych i dających szansę na aktywny odpoczynek. Powstaną park linowy, przystań kajakowa, wiaty wypoczynkowe, mała gastronomia. Zabytkowy park, w którym występuje około 50 gatunków drzew i krzewów, będzie zrewitalizowany i otwarty dla wszystkich. W miarę pozyskiwania funduszy remontowany będzie także wybudowany 140 lat temu pałac, który docelowo ma stać się miejscem otwartym na pomysły mieszkańców – koncerty, wystawy, spotkania.

AUDIO