Młodzieszyn w Gawłowie

Najpopularniejsze

5 października nasz park i pałac opanowały dzieci z Młodzieszyna. Odwiedziły nas dwie klasy piąte z tamtejszej szkoły podstawowej.

W miło ogrzanych wnętrzach pałacu nasi goście wysłuchali najpierw prelekcji o historii Gawłowa i samego obiektu, którą wygłosił jak zawsze z wdziękiem członek Zarządu Fundacji Ochrony Zabytków Mazowsza Marek Orzechowski – na co dzień nauczyciel historii w szkole w Młodzieszynie. Potem były zabawy przygotowane przez Julię Dzieżę – naszą fundacyjną animatorkę i również członkinię Zarządu, którą dzielnie wspomagał Hubert Gerasik. Dzieci zbierały kasztany i liście, a potem tworzyły z nich artystyczne dzieła, bawiły się w „głuchy telefon”, rozwiązywały historyczną krzyżówkę. Na zakończenie przewidzieliśmy ognisko, które jak zawsze okazało się strzałem w dziesiątkę – bo cóż może być przyjemniejszego niż samodzielne upieczenie sobie kiełbaski i zjedzenie jej w polowych warunkach.

Było radośnie, gwarnie i kolorowo – a odrobina chłodnego powietrza w niczym nam nie zaszkodziła. Każdy z piątoklasistów otrzymał od nas pamiątkowy medal – wręczała je Agnieszka Gerasik. Dziękujemy za udane piątkowe przedpołudnie i zapraszamy ponownie!

AUDIO

GALERIA

Pokaż więcej …