Uczniowie z Gawłowa odwiedzili Pałac

Najpopularniejsze

19 września Pałac odwiedziły cztery najmłodsze klasy ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Gawłowie. Dzieci szukały skarbów, zapoznały się z historią miejsca, piekły kiełbaski i dobrze bawiły.

Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza przygotowała dla swoich uroczych gości moc atrakcji – grę terenową w poszukiwanie skarbów, zwiedzanie pałacu, liczne gry sportowe, ognisko, poczęstunek, kreatywne zabawy z kasztanami, bibułą i plasteliną, możliwość przygotowania sobie owocowych szaszłyków, watę cukrową. Dzieci szukały także „skarbów” zakopanych w parku i po prostu świetnie się bawiły wykorzystując miejsce do biegania i przygotowane akcesoria typu rakietki, piłki czy hula hoopy. Trzygodzinny piknik sprawił, że zarówno gospodarze, jak i goście byli uśmiechnięci, i zadowoleni i wszyscy obiecali sobie ponowne spotkanie za jakiś czas. A że jeszcze dopisała pogoda, to już niczego więcej nie było trzeba.

Uczniowie z Gawłowa zabrali ze sobą wykonane przez siebie rysunki i ludziki oraz specjalnie przygotowane pamiątkowe medale. Dziękujemy za przemiłe spotkanie i zapraszamy ponownie!

AUDIO

GALERIA

Pokaż więcej …