Zakup samochodu do przewozu Michała na wózku

Najpopularniejsze

Opis zrzutki

Michał Jasiński – uśmiechnięty, utalentowany, przesympatyczny człowiek. Jego życie to pokonywanie kolejnych trudności związanych z niepełnosprawnością, a jednocześnie realizowanie twórczych pasji, pisanie bloga i działalność artystyczna. Michał jest przyjacielem naszej Fundacji, zależy nam bardzo, aby jak najbardziej ułatwić mu życie. Dlatego zapraszamy do udziału we wspólnej akcji pomocy.

Nasz przyjaciel od urodzenia choruje na dziecięce czterokończynowe porażenie mózgowe, porusza się na wózku, a zamiast rąk używa wskaźnika umieszczonego na głowie. – Poprzez ruch głowy potrafię nim pisać na komputerze oraz malować farbami temperowymi, a także akrylowymi różne obrazy – pisze o sobie Michał na blogu. – Wykonuję także prace z wykorzystaniem małych kawałków materiału wypełniając wzory narysowane na styropianie. Lubię tworzyć karty świąteczne z grafiką komputerową: jestem takim samoukiem, że sam się uczę nowych rzeczy. Moją pasją jest układanie trudnych puzzli z kilkaset tysięcy elementów.

Mama jest już w podeszłym wieku, ale samodzielnie opiekuje się synem i codziennie wozi go do ośrodka starym autem nieprzystosowanym do osób niepełnosprawnych. Praktycznie wygląda to w ten sposób, że Michał jest wnoszony i wynoszony z samochodu na rękach przez swoją mamę.

Dzięki wielkiemu ruszeniu serc możemy ułatwić i usprawnić Michałowi życie. Zbieramy pieniądze na używany samochód przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Dzięki specjalistycznemu pojazdowi, z pomocą swojej mamy, łatwiej będzie mu pokonywać codzienne trudności komunikacyjne i realizować się artystycznie w Środowiskowym Domu Samopomocy w Sochaczewie, do którego Michał systematycznie uczęszcza.

„Teraz moim największym marzeniem jest wesprzeć moją mamę. Serce mi pęka, jak widzę, gdy ostatkiem sił, dźwiga mnie, aby zapewnić mi dostęp do życia wśród innych ludzi. Wiem, że te siły w końcu się skończą. Nie chcę czekać biernie i patrzeć, jak umyka nadzieja. Moja mama zrobiła absolutnie wszystko, żeby moje życie mimo trudności, było pełne i wyjątkowe. Dzisiaj to ja chcę zrobić wszystko, aby Jej było łatwiej.

Zakup samochodu do przewozu mnie na wózku może bardzo zmienić naszą sytuację i ułatwić nam codzienne funkcjonowanie. Mama dzięki temu nie będzie musiała tak bardzo dźwigać i wreszcie zadba też o siebie i swoje zdrowie. Jesteśmy sobie potrzebni, tak długo, jak tylko się da. Będziemy Państwu niezwykle wdzięczni za wsparcie nas w realizacji tego marzenia.

https://zrzutka.pl/tw59nv

 

GALERIA

Pokaż więcej …