Ponad 10 tysięcy dla Michała!

Najpopularniejsze

Marzenia się spełniają, a ludzie są wspaniali – taki wniosek płynie z akcji „Okażmy serce – pomoc dla Michała”, która z inicjatywy Fundacji Ochrony Zabytków Mazowsza odbyła się pod koniec grudnia ubiegłego roku.

Jednym z przyjaciół FOZM jest Michał Jasiński – młody artysta, który do tworzenia swoich dzieł używa wskaźnika umocowanego na głowie, gdyż od urodzenia cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe. Od lat maluje, tworzy grafiki komputerowe, projektuje kalendarze i układa puzzle. Jego prace charakteryzują się nasyconymi kolorami i ciepłem. Sam jest wyjątkowo pogodną i pozytywnie nastawioną do życia osobą. Do rozwoju kontaktu ze światem i twórczości potrzebował jednak lepszego sprzętu, bo dotychczas pracował na zwykłej klawiaturze, a wskaźnik, którego używał do malowania, zrobił wiele lat temu jego nieżyjący już niestety tata domowymi metodami. Członkowie FOZM, poruszeni pogodnym uporem Michała, postanowili mu pomóc. Do współpracy zaprosiliśmy wspaniałą piątkę pań, które w internecie inicjują i prowadzą aukcje charytatywne na rzecz potrzebujących wsparcia osób. Sylwia Fiedler, Wioleta Flakowska, Kamila Gołaszewska-Kotlarz, Ewa Dudek i Martyna Wójcik, mimo gorącego, przedświątecznego okresu, zaangażowały się w pełni i dzięki dwutygodniowej akcji udało się spełnić marzenie Michała – jeszcze przed świętami otrzymał on profesjonalny headpointer (wygodne urządzenie zakładane na głowę, umożliwiające rysowanie i pisanie za pomocą przymocowanego do niego wskaźnika) oraz specjalnie przystosowaną do takiego rodzaju pisania klawiaturę. Zakupiono także wysięgnik do zamocowania urządzenia. Taki był cel zbiórki, ale okazało się, że ofiarność i dobre serca uczestników licytacji są znacznie większe i zebrana kwota pozwoli na spełnienie jeszcze kilku marzeń Michała i jego mamy.

Oto dokładne podsumowanie zbiórki: całość przekazanych na konto FOZM środków z przeznaczeniem dla Michała to 10 598,20 zł. Hedpointer, klawiatura i wysięgnik kosztowały 4 647,01 zł. Pozostała kwota, czyli 5 951 zł, posłuży Michałowi do zadbania o zdrowie – we wrześniu pojedzie na specjalny turnus rehabilitacyjny, zakupi też przedmioty usprawniające mu codzienne funkcjonowanie. To bardzo duży zastrzyk finansowy dla rodziny, która na co dzień boryka się z problemami.

Bardzo serdecznie dziękujemy każdemu, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do sukcesu akcji – organizatorkom, wszystkim licytującym i przekazującym przedmioty i usługi na aukcje, dobrym duszkom wspierającym akcję technicznie. A oto, co ma Wam wszystkim do powiedzenia sam Michał: Z całego serca dziękuję wszystkim wspaniałym osobom za ogromną pomoc. Wszystkie pieniądze z licytacji przeznaczę na poprawę mojego zdrowia i rehabilitację. Jesteście wszyscy, co mi pomogli, kochani i ogromnie jeszcze raz dziękuję. Dzięki Wam spełniło się moje kolejne marzenie. Pozdrawiam, Michał.

AUDIO