Motocyklowe zakończenie sezonu

Najpopularniejsze

W sobotę 29 września park i pałac w Gawłowie odwiedziło około 200 motocyklistów z Sochaczewa i okolic, którzy postanowili pożegnać sezon w innym niż zazwyczaj klimacie. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Motocyklistów Sochaczewa.

Stowarzyszenie Motocyklistów Sochaczewa działa od niemal 10 lat. Cyklicznie organizuje zawsze dwie imprezy: w kwietniu rozpoczęcie i we wrześniu zakończenie sezonu. Obie gromadzą setki miłośników jednośladów nie tylko z naszego miasta, ale i z bliższych i dalszych okolic – w tym roku przyjechali goście nawet z Włocławka.

Stowarzyszenie promuje bezpieczna jazdę i lokalną historię. W czasie wizyty w pałacu mogli się zapoznać z historią Gawłowa i najważniejszymi postaciami, które są związane z tym miejscem. Dzieje okolicy przybliżył uczestnikom imprezy członek Zarządu Fundacji Ochrony Zabytków Mazowsza i zapalony motocyklista Marek Orzechowski, który w wolnych chwilach z pasją zwiedza zabytki bliższe i dalsze. Ostatnim akcentem imprezy był wspólny piknik na terenie parku.

AUDIO

GALERIA

Pokaż więcej …