„Szlachetna Paczka” od Fundacji

Najpopularniejsze

Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza przyłącza się do akcji „Szlachetna Paczka”. Chcemy sprawić świąteczny prezent rodzinie z powiatu sochaczewskiego, która potrzebuje wsparcia.

Od wielu lat obecni właściciele pałacu w Gawłowie i założyciele Fundacji, Agnieszka i Zbigniew Gerasikowie wraz z rodziną wspierają „Szlachetną paczkę”. W tym roku do pomocy przystępuje też cała FOZM – jej Zarząd i Rada Programowa. Celem akcji jest mądra pomoc potrzebującym – zaspokojenie konkretnych potrzeb tych, którzy z powodu splotu niekorzystnych okoliczności nie są w stanie samodzielnie poradzić sobie z trudnościami.

Nasza pomoc zostanie skierowana do bardzo dzielnej rodziny, która od lat, mimo niepełnosprawności jednego z członków, stanowić może wzór walki z przeciwnościami losu, pogody ducha i pozytywnego podejścia do trudnej rzeczywistości. Jej najważniejszą obecnie potrzebą jest posiadanie przystosowanej dla osoby poruszającej się na wózku łazienki – i właśnie wyposażenie tego pomieszczenia, wraz z montażem płytek i urządzeń, będzie naszym świątecznym prezentem. Postaramy się też o zakup ubrań i innych rzeczy potrzebnych rodzinie. Pomoc osobom niepełnosprawnym jest jednym z najważniejszych celów Fundacji, stąd taki właśnie wybór. Mamy nadzieję, że nowo wybudowana łazienka będzie długo służyć użytkownikom i ułatwi im codzienne funkcjonowanie. Zachęcamy też do przyłączenia się do nas – każdy, kto zechce dołożyć swoją cegiełkę do naszej paczki jest bardzo mile widziany. Zainteresowanych prosimy o kontakt. Tel. 570 000 888 lub email biuro@fozm.pl.

Udział w „Szlachetnej Paczce” to niejedyna świąteczna inicjatywa FOZM. Będziemy też na Jarmarku Adwentowym w Gawłowie 2 grudnia, a 6 grudnia zapewnimy mikołajkowe atrakcje dzieciom i młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie.

FOZM

AUDIO