Szlachetna Paczka od Fundacji i jej przyjaciół

Najpopularniejsze

9 grudnia odbył się finał tegorocznej akcji Szlachetna Paczka. Dla Fundacji Ochrony Zabytków Mazowsza to było niezwykłe wydarzenie, bo dzięki niemu nie tylko pomogliśmy wspaniałej rodzinie, ale i poznaliśmy kolejnych przyjaciół na dobre i złe.

Wszystko zaczęło się już kilka lat temu, bowiem Agnieszka i Zbigniew Gerasikowie, założyciele Fundacji, razem z całą rodziną od dawna działali w ramach tej akcji. Swoim entuzjazmem zarazili pozostałą część ekipy, co zaowocowało wybraniem rodziny i rozpoczęciem działań zmierzających do poprawy jej codziennego życia. Warto zaznaczyć, że wolontariuszką Paczki – także od lat – jest członkini Rady Programowej FOZM, Agnieszka Offerczak-Ciura. Wspólnie postanowiliśmy wybudować w domu wybranej przez nas rodziny łazienkę dostosowaną do potrzeb osoby niepełnosprawnej, poruszającej się na wózku. Dodatkowo chcieliśmy zapewnić dwojgu wspaniałych ludzi produkty spożywcze, artykuły chemiczne i odzież. Dzięki zaangażowaniu bardzo wielu osób udało się ten zamysł zrealizować w zakresie przekraczającym najśmielsze marzenia. Do domu naszej rodziny zawieźliśmy w niedzielę 14 wielkich kartonów z jedzeniem, środkami czystości i upominkami, a także buty, ciepłą odzież i wiele innych upominków.

Do zbiórki, dzięki ogromnemu zaangażowaniu przede wszystkim Sylwii Fiedler i Beaty Szustkiewicz, ale i pozostałych członków Zarządu i Rady, dołączyło bardzo wiele osób i firm, przekazując zarówno pomoc rzeczową, jak i pieniądze. Wśród darczyńców należy wymienić przede wszystkim firmę Elmar z Kożuszek Parcel, Szkołę Podstawową w Gawłowie, Delikatesy Centrum z Młodzieszyna, InTouch Contact Center Oddział w Sochaczewie, Agnieszkę Winnicką, Kamilę Zielińską, Agnieszkę Frankowską, Żanetę Bidiuk, Renatę Biniendę, Martę Koguc, Paulinę Zygmunciak, Martę Kwiatkowską, Angelikę Kalińską-Pamięta, Agnieszkę Żakowską, Mariolę Kuśmirek, Iwonę Wójcik, Emilkę Niemirę z całą cudowną ekipą, Katarzynę Brodowską również z niesamowitą ekipą. Wszystkim – także tym, którzy do zbiórki dołączyli anonimowo – z całego serca, w imieniu rodziny i własnym, dziękujemy. To ważne, żeby mieć tak zgraną i dużą grupę przyjaciół.

Szczególnym upominkiem dla rodziny jest wykonana od podstaw mała łazienka z prysznicem, która zapewni komfort korzystania zarówno osobie niepełnosprawnej, jak i jej opiekunce. Postaraliśmy się o glazurę, terakotę, armaturę i drzwi oraz realizację projektu.

Niedzielna wizyta w domu naszej rodziny była okazją do lepszego poznania dwójki wspaniałych ludzi, z którymi nawiązaliśmy przyjacielskie relacje i zamierzamy współpracować w przyszłości. Szlachetna Paczka to akcja jednorazowa, ale więzy zadzierzgnięte przy tej okazji będą się z czasem zacieśniać, podobnie jak ze wszystkimi, którzy wsparli nas w pomocy. Raz jeszcze wszystkim i za wszystko serdecznie dziękujemy. To były niezapomniane dni!

FOZM

AUDIO

GALERIA

Pokaż więcej …