Gawłowski piknik w starym stylu

Najpopularniejsze

Już 4 sierpnia Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza, działająca w pałacu w Gawłowie (Sochaczew, ul. Gawłowska 148) zaprasza do wspólnej zabawy podczas „Pikniku w starym stylu”. W godzinach 15.00-18.00 będzie można przypomnieć sobie zabawy sprzed lat i wziąć w nich aktywny udział.

W programie imprezy znalazły się między innymi gra w kapsle, skakanie w gumę, klasy i chłopka, hula-hop, liczne gry planszowe, w tym także bierki, pchełki i chińczyk. Dla miłośników kulinarnych przygód przygotowaliśmy namiot „Zrób sobie ciacho”, gdzie będzie można własnoręcznie ozdobić babeczki i biszkopty oraz wyczarować inne słodkości. Animatorki Kasia i Ewa planują zabawy z chustami, wycinanie stempli, malowanie palcami i wiele innych nawiązujących do zabaw sprzed lat atrakcji. Ma być też nauka starych tańców, a także wspólne śpiewanie znanych hitów. Oczywiście przez cały czas będzie możliwość upieczenia sobie kiełbasek (tym razem zapraszamy z własnymi) i ziemniaków przy ognisku, napicia się zdrowych soków, zjedzenia waty cukrowej, malowania kredą parkowych alejek. Odwiedzą nas motocykliści z maszynami sprzed pół wieku, być może także stare auta. Specjalną atrakcją dla najmłodszych będą klocki tomi-tomi – 15 tysięcy elementów drewnianych i piankowych, z których będzie można wyczarować prawdziwe architektoniczne cuda.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym nostalgiczne zabawy sprawiają przyjemność – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Mile widziane stroje z dawnych lat – za najciekawsze przewidujemy nagrody-niespodzianki.

W organizacji wspierają nas stowarzyszenie „Planszówki w Sochaczewie”, przyjaciele Fundacji – Zbigniew, Arkadiusz, Lidia, Małgorzata, Adam i inni, sponsorzy.

Zapraszamy – sobota, 4 sierpnia, pałac w Gawłowie w godzinach 15.00-18.00. Wstęp oczywiście wolny.

Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza

AUDIO