„Pałacowe inspiracje”

Najpopularniejsze

W sobotnie popołudnie w Pałacu w Gawłowie odbył się wernisaż wystawy fotografii Tomasza Ertmana „Pałacowe inspiracje”. To zbiór kilkudziesięciu zdjęć powstałych latem tego roku w naszym obiekcie.

Tomasz Ertman znany jest większości sochaczewian jako nauczyciel i dziennikarz. Od kilkunastu lat pasjonuje się fotografią. Przygodę z aparatem zaczynał od wydarzeń sportowych, potem wyspecjalizował się w relacjach z imprez – szczególnie koncertów. A od kilku lat pracuje z modelami i modelkami, próbując przekazać to, co w człowieku najważniejsze – jego emocje i przeżycia. Zdjęcia Tomasza są ekspresyjne, nieoczywiste, nie zawsze w potocznym rozumieniu tego słowa ładne – bo przecież nie o urodę, a o treść chodzi. Kilkadziesiąt takich właśnie fotografii złożyło się na kolejną wystawę. Zdecydowana większość z nich powstała podczas sesji w pałacu i parku w Gawłowie. Zestawienie zniszczonych, pełnych śladów przeszłości wnętrz z młodością i urodą modelek zaowocowało niezwykle interesującymi pracami. Licznie zgromadzona na wernisażu publiczność doceniła wystawę, rozmowom o sztuce i przekazie zaprezentowanych zdjęć niemal nie było końca.

Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza z przyjemnością współorganizowała to wydarzenie, szczególnie że Agnieszka Gerasik, współzałożycielka Fundacji, na co dzień pasjonuje się fotografią i z zaangażowaniem pomaga w przygotowywaniu sesji (bo wiele ich już się w ciągu ostatnich miesięcy odbyło) zarówno od strony technicznej, jak i jako modelka. Pałac inspiruje – już niebawem będziemy zapraszać na kolejne wystawy, na których zaprezentowane zostaną wykonane w Gawłowie zdjęcia. Fotografie Tomasza Ertmana będzie można oglądać jeszcze przez trzy tygodnie w godzinach pracy Fundacji lub po telefonicznym umówieniu się. Serdecznie zapraszamy.

Organizację wernisażu wsparli:

  • Kolorowe Love
  • Browar Socho
  • Gospodarstwo Agroturystyczne Jeziorany
  • Sklep pod Akacjami
  • SAAS Media

Warto dodać, że przez całą sobotę odbywał się w pałacu kolejny plener grupowy – trzech zdolnych fotografów, trzy piękne modelki i wizażystka Paulina z makeupogy. Na zdjęciach można zobaczyć uczestników.

Foto Paulina Gerasik

AUDIO

GALERIA

Pokaż więcej …