telefon
+48 570 000 888
adres
ul. Gawłowska 148
96-500 Sochaczew

Piknik historyczny – przypadki Ambrożego Skarżyńskiego

Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza z siedzibą w pałacu w Gawłowie zapraszają 19 maja w godzinach 13:00-18:00 na piknik historyczny pod nazwą „Przypadki Ambrożego Skarżyńskiego”.

Gwiazdą spotkania będzie Robert Gonera, który podczas monodramu wcieli się w postać patrona Fundacji Ambrożego Skarżyńskiego, właściciela dóbr Gawłowo i Żukowo w I połowie XIX wieku, oficera wojsk Księstwa Warszawskiego, adiutanta Napoleona Bonaparte.
Warto tego dnia odwiedzić Gawłów także ze względu na pokazy Stowarzyszenia Grupy Rekonstrukcji Historycznej Pułku 4 Piechoty Xięstwa Warszawskiego. Grupa zaprezentuje broń, umundurowanie oraz zwyczaje żołnierskie z czasów Księstwa Warszawskiego.
Będą to pierwsze tego typu pokazy na terenie Sochaczewa. W czasie pikniku prezentować się będą stowarzyszenia, fundacje oraz lokalni rękodzielnicy. Chętnym osobom udostępnimy również do zwiedzania pierwszy bunkier z czasów II wojny światowej, który znajduje się pod opieką Fundacji. Przewidujemy atrakcje dla dzieci oraz miłośników polskiej kuchni. Na zakończenie wspólna nauka historycznych tańców. Serdecznie zapraszamy.

Comments are closed.