Pierwsza Noc Muzeów w Pałacu w Gawłowie

Najpopularniejsze

Po raz pierwszy Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza przyłączyła się do ogólnopolskiej inicjatywy „Noc Muzeów”. To była wyjątkowa noc.

18 maja od 17.00 odwiedzający zwiedzali udostępniony pałac i park. W pałacu na miłośników historii i sztuki czekały wystawy: malarstwa cenionego artysty Marcina Hugo-Badera, „Franciszkanie z Niepokalanowa na przymusowych robotach fortyfikacyjnych w rejonie Sochaczewa 1944-45” oraz pocztówki dawnego Sochaczewa z kolekcji Andrzeja Kornackiego.
Odmienione wnętrze pałacu nabrało tego wieczoru wyjątkowego charakteru. Przybywający goście z wielkim zainteresowaniem korzystali z bezpłatnej możliwości jego zwiedzenia.
Na zewnątrz pałacu, w parku również od 17:00 trwały zapisy na biegi przełajowe, które były jedną z atrakcji, jakie fundacja przygotowała tego wieczoru wraz z Klubem Maratończyka „Aktywni” Sochaczew. Patronat objął Wójt Gminy Sochaczew Mirosław Orliński, który ufundował puchary dla zwycięzców.
W skąpanym słońcem parku po 18:00 wystartowali pierwsi uczestnicy. Biegi odbyły się w pięciu kategoriach wiekowych. Pogoda sprawiła, że pomimo trudnych warunków, jakie stworzyła natura, uczestnicy z wielką radością i entuzjazmem przebywali wytyczone trasy.
Wszyscy szczęśliwie dotarli do mety i z uśmiechem na twarzy zapominając o zmęczeniu przyłączyli do biesiadujących gości przy rozpalonym o 19:00 ognisku. Tam również wręczone zostały puchary dla zwycięzców oraz pamiątkowe monety Pałacu w Gawłowie.
Przy dźwiękach gitar, na których zagrała wspaniała młodzież wraz z nią odwiedzający goście mogli zaśpiewać wiele znanych szlagierów. Goście piekli kiełbaski nad ogniskiem jak również można było skosztować rarytasów z grilla. Dla łasuchów czekały lody i wata cukrowa.
Dziękujemy za ten piękny wieczór, spędzony w gronie wspaniałych ludzi.
Gratulujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom biegu.
Zapraszamy za rok!

GALERIA

Pokaż więcej …