Udany dzień otwarty

Najpopularniejsze

30 czerwca w pałacu i parku w Gawłowie odbył się dzień otwarty, podczas którego Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza przedstawiła swoje plany na najbliższe lata. Zaproszenie organizatorów licznie przyjęli mieszkańcy okolicy i całego Sochaczewa, odwiedzili nas także samorządowcy. Opowiedzieliśmy o historii i przyszłości tego miejsca, a także zaprosiliśmy do wspólnej zabawy.

Przede wszystkim była to okazja do przedstawienia się. Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza została ustanowiona przez Agnieszkę i Zbigniewa Gerasików, którzy kilka miesięcy temu kupili zdewastowany pałac i park, aby otworzyć go na potrzeby lokalnej społeczności i przywrócić do życia. Razem z nimi działają ich dzieci – Paulina i Hubert. Fundatorzy powołali już zarząd, w skład którego wejdą Izabela Goryniak, Marek Orzechowski i Julia Dzieża. Projekt przebudowy i rewitalizacji przygotował architekt Marcin Głuchowski – ich wszystkich także można było poznać podczas dnia otwartego.

W programie spotkania znalazła się prezentacja historyczna oraz opowieść o planach na przyszłość. Przygotowano tez liczne atrakcje dla młodszych i starszych. Była dmuchana zjeżdżalnia, imprezowa nyska, ognisko z kiełbaskami, zabawy z animatorkami, przejażdżki na motocyklach, koktajle, soki, słodycze i pizza, a także wata cukrowa. Uczestnicy spotkania mogli też pospacerować po tych częściach parku, które udało się odchwaścić. Dzień otwarty był okazją do wielu wzruszeń – liczni mieszkańcy okolic mogli po latach wejść na teren, który wiąże się dla nich ze wspomnieniami dzieciństwa.

Przygotowanie takiej imprezy przez stawiająca pierwsze kroki Fundacje nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc i wsparcie wielu osób i organizacji. Przede wszystkim dziękujemy Klubowi Wolontariusza przy MOPS Sochaczew, Boruta MC Poland Sochaczew, Fundacji Amigo, Zagrodzie w Zakrzewie, gospodarstwom sadowniczym Tęczowy Ogród i Ekonuta, MARS Polska, pizzerii Armosfera, piekarni Oskroba, przyjaciołom Fundacji, wspaniałym animatorkom.

Bardzo nam miło, że nasze działania spotykają się z zainteresowaniem władz lokalnych. W czasie dnia otwartego byli z nami między innymi radny Sejmiku Mazowsza Adam Orliński, wicestarosta sochaczewski Tadeusz Głuchowski, przewodniczący Rady Miasta Sochaczew Sylwester Kaczmarek, wiceburmistrz Marek Fergiński, wójt gminy Sochaczew Mirosław Orliński, dyrektorzy i naczelnicy miejskich i powiatowych palcówek kulturalnych i pomocowych. Specjalnymi gośćmi dnia otwartego były dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Giżycach, dla których przygotowano specjalne atrakcje i upominki.

AUDIO

GALERIA

Pokaż więcej …