Chopin en Vacances 25.07.2021

Najpopularniejsze

W niedzielę 25 lipca br. mieliśmy ogromną przyjemność gościć na terenie Folwarku Gawłów Fundację „Ziemia Dobrzyńska” z niesamowitym projektem Chopin en Vacances. Projekt został zainicjowany przez członka zarządu Mariusza Gerasika, który w porozumieniu z organizatorami perfekcyjnie przygotował całe wydarzenie.
Od godziny 14:00 odbyły się fortepianowe prezentacje uczniowskie „Chopin plays Chopin ‘2021”. Na fortepianie współczesnym marki Feurich wykonali utwory Chopina, J.S. Bacha oraz Claude Debussy uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie. Wystąpili: Nikola Gerasik, Natasza Paga, Leon Krzemiński – Turek, Nel Krzemińska – Turek, Natalia Donat.
O godzinie 15.00 rozpoczął się koncert festiwalu – „Chopin en Vacances '2021 w pałacu w Gawłowie”. Utwory Ludwiga van Beethovena oraz Fryderyka Chopina wykonał Jakub Włoszczuk.
O godzinie 16.30 utwory Aleksandra Scriabina, Ludwiga van Beethovena oraz Fryderyka Chopina wykonała Lelin QI (Chiny).
Od godziny17.30, tuż po koncercie, mieliśmy przyjemność kosztowania smakołyków pałacowej kuchni przygotowanych przez zespół kucharzy i kelnerów pod kierownictwem Pani Beaty Muszyńskiej oraz porozmawiania z artystami – pianistami.
Bardzo dziękujemy za wsparcie merytoryczne projektu Panu Markowi Orzechowskiemu – przyjacielowi fundacji, Beacie Szustkiewicz za projekty graficzne, Fundacji „Ziemia Dobrzyńska” za prowadzenie wydarzenia, naszym przyjaciołom za pomoc w aspektach ogrodniczych, technicznych i organizacyjnych oraz naszemu sponsorowi Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego ?

GALERIA

Pokaż więcej …