Jarmark z fundacyjnym Mikołajem

Najpopularniejsze

W Szkole Podstawowej w Gawłowie po raz trzeci już odbył się Gminny Jarmark Adwentowy – impreza o charakterze targowym i integrującym lokalną społeczność. W Jarmarku uczestniczyła też Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza.

Nasze stoisko było oblegane przez dzieci i dorosłych przede wszystkim ze względu na fakt, że na pięknym tronie rezydował w nim święty Mikołaj. Dla każdego miał uśmiech, życzliwe słowo, pyszną fundacyjną krówkę, a przede wszystkim, co okazało się największą atrakcją, można było sobie ze świętym zrobić zdjęcie i natychmiast wziąć je do ręki. Prawie każdy uczestnik wyszedł z imprezy z taką właśnie pamiątką. W roli Mikołaja wystąpił założyciel Fundacji Zbigniew Gerasik. Ale to nie było wszystko, co FOZM na ten dzień przygotowała. Częstowaliśmy gości Jarmarku watą cukrową i popcornem, a także zapraszaliśmy do kącika zabaw, gdzie czekały specjalnie na tę okazję przygotowane pałacowe kolorowanki. Wielką pomocą w obsłudze stoisk służyli nam sympatyczni młodzi ludzie z Klubu Wolontariusza przy MOPS Sochaczew, którym pięknie dziękujemy za zaangażowanie.

Mieliśmy także swój udział w konkursach. Marek Orzechowski miał przyjemność oceniać najpiękniejsze i najbardziej pachnące ciasta i ciastka zgłoszone do konkursu na „Pierniczek roku”, a Izabela Goryniak, która poprowadziła imprezę, była też członkinią komisji w konkursie na najpiękniejsze wykonanie kolędy lub pastorałki przez dzieci i młodzież. Oba konkursy dostarczyły wielu pięknych emocji uczestnikom i widzom.

Na Jarmarku można było zrobić świąteczne zakupy – było wiele stoisk rękodzielniczych, wędliny, zabawki, stroiki. Prezentowały się także dzieci i młodzież z kilku drużyn harcerskich i szkół, w tym z Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie. Prowadzono zbiórkę pieniędzy na rehabilitację kilkunastoletniego Pawła, który uległ wypadkowi i potrzebuje pomocy w dojściu do sprawności i zdrowia. Czas między atrakcjami uprzyjemniała śpiewem Anita Znamirowska, można było także wysłuchać koncertu Sochaczewskiej Orkiestry Dętej.

Była to pełna rodzinnego ciepła impreza o rodzinnym charakterze. Sześć godzin upłynęło w mgnieniu oka i pozostawiło bardzo przyjemne wrażenia. Głównymi organizatorkami i pomysłodawczyniami jarmarku są członkinie Rady Programowej FOZM Agnieszka Offerczak-Ciura i Beata Szustkiewicz. Gratulujemy i dziękujemy za zaproszenie. To była ogromna przyjemność!

AUDIO

GALERIA

Pokaż więcej …